آرشیو دیدگاه

آرشیو دیدگاه ها

رمز موفقیت در دنیای استارت‌آپ‌ها

رمز موفقیت در دنیای استارت‌آپ‌ها

بسپار/ ایران پلیمر جان چمبرز (John Chambers)، مدیرعامل سابق شرکت سیسکو سیستمز، مثل خیلی‌ از انسان‌های موفق دیگر، یک شبه ره صد‌ساله را نرفته است. او در ویرجینیای غربی بزرگ شده و سخت کار کرده تا بر چالش‌های شخصی غلبه کند و به جایگاه ارشدی در سیسکو برسد؛ جایی که یک شرکت تولیدکننده دستگاه روتر (router) را به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تکنولوژی در دنیا تبدیل کرد.

شنبه, 26 آبان,1397
آنچه در مدرسه نیاموختیم/ مدیریت ذهن/ در قصر ذهنی شما چه می گذرد؟

آنچه در مدرسه نیاموختیم/ مدیریت ذهن/ در قصر ذهنی شما چه می گذرد؟

بسپار/ ایران پلیمر در یکی از قسمت های سریال شرلوک هلمز با بازی بندیکت کامبربچ، سکانسی وجود دارد که شرلوک وارد قسمتی از ذهنش می­شود و آن را قصر ذهنی یا Mind Palace می­نامد. وقتی هم اتاقی و همکار او جان واتسون می­پرسد مشغول به چه کاری بوده پاسخ می­دهد: در فصر ذهنی ­ام در جست و جوی اطلاعات بودم. یک روش برای طبقه بندی کردن اطلاعات. واتسون می گوید حتما باید قصر باشد؟ شرلوک پاسخ می­دهد: برای من بله! 

ﺳﻪشنبه, 22 آبان,1397
نیروی کار مسن استخدام کنید!

نیروی کار مسن استخدام کنید!

بسپار/ ایران پلیمر در بحث استخدام، سن یکی از عوامل تاثیر‌گذار در انتخاب افراد است. افراد جوان آشنایی بهتری با تکنولوژی‌های جدید دارند اما سال‌ها تجربه کاری کارمندان قدیمی را نمی‌توان نادیده گرفت. با به‌وجود آمدن رکود اقتصادی، شرکت‌ها بودجه کمتری برای استخدام اختصاص دادند و به دنبال نیروی جوان و ارزان بودند اما حالا که شرایط بهتر شده، آنها به دنبال افرادی هستند که مهارت‌های لازم و تجربه مدیریت قوی داشته باشند و این به معنی تقاضا برای استخدام کارمندان مسن‌تر و قدیمی است.

دوشنبه, 21 آبان,1397
برترین مدیرعامل های دنیا در سال ۲۰۱۸ چه کسانی بودند؟ /درس های بزرگ

برترین مدیرعامل های دنیا در سال ۲۰۱۸ چه کسانی بودند؟ /درس های بزرگ

مجله HBR رتبه‌بندی سالانه ۱۰۰ مدیرعامل برتر جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده و پابلو ایسلا، مدیرعامل غول اسپانیایی ایندیتکس (Inditex)، خرده‌فروشی لباس، برای دومین سال متوالی رتبه نخست را به‌دست آورد.

در دوران متلاطم و آشفته، ثبات و یکنواختی می‌تواند مزیت مهمی باشد. این ویژگی‌ در مدیران‌عامل زن و مردی که امسال نامشان در رتبه‌بندی HBR آمده، مشهود است. آنها با مجموعه‌ای از نیروهای بیرونی مواجهند: رقبای تیزهوش، مشتریان پرتقاضا، سرمایه‌گذاران تشنه سود و توفان‌های سیاسی و اقتصادی. با همه اینها، شرکت‌های این مدیران‌عامل توانایی چشمگیری در مقاومت کردن در برابر این تحولات از خود نشان داده‌اند. هفتاد مدیر‌عامل از ۱۰۰ نفر لیست سال گذشته آنقدر عملکرد خوبی داشته‌اند که تمایز خود را در لیست امسال هم تکرار کنند؛ از جمله پابلو ایسلا که رتبه اول سال گذشته خود را امسال هم حفظ کرد.

شنبه, 19 آبان,1397
طراحی را در هر حرفه ای که هستید، جدی بگیرید!

طراحی را در هر حرفه ای که هستید، جدی بگیرید!

بسپار/ ایران پلیمر  همه ما نمونه‌هایی از طراحی بد محصولات و خدمات را دیده‌ایم؛ مثلا وصل کردن USB که در بهترین حالت بار سوم موفق می‌شویم.

همچنین با طراحی‌های نمادین خوبی مثل چاقوهای چندکاره سوئیسی، صفحه اصلی گوگل یا نمادهای دیزنی‌لند آشنا هستیم. همه اینها همواره به ما یادآوری می‌کنند که طراحی قوی چطور می‌تواند قلب موفقیت تجاری در موقعیت‌های فیزیکی، خدماتی و دیجیتال باشد.

شنبه, 12 آبان,1397
چرا امروزه شرکت ها در اوج جوانی می میرند؟!

چرا امروزه شرکت ها در اوج جوانی می میرند؟!

چه کسی می‌خواهد تا ابد زنده بماند؟ برای انسان‌هایی که چنین چیزی نمی‌خواهند، یک زندگی نسبتا طولانی و البته سالم - مثلا ۹۰ سال - کافی است. در سال‌های ۱۹۲۰، میانگین طول عمر یک شرکت برجسته ۹۰ سال بود. ۹۰ سال عمر ما، ۹۰ سال عمر شرکت‌هایمان: انعکاس زیبایی از موجودیت ما در دنیا. در سال‌های ۱۹۵۰، میانگین طول عمر شرکت‌ها به ۶۰ سال کاهش یافت. امروز این رقم به ۱۷ سال رسیده است. چرا این روزها شرکت‌هایمان در اوج جوانی می‌میرند؟

شنبه, 05 آبان,1397
وظایف مدیر مالی در یک سازمان چیست؟

وظایف مدیر مالی در یک سازمان چیست؟

بسپار/ ایران پلیمر مدیریت مالی یک سازمان، امری حیاتی و مهم است. یک مدیر خوب مالی می‌تواند با هوشمندی و درایت به پیشرفت و اوج گرفتن یک مجموعه و سازمان کمک کند و در حالت مقابل می‌تواند سبب افول یک سازمان باشد. اگر برای شما هم جالب است درباره وظایف مدیر مالی بدانید یا سازمانی دارید که قرار است برایش مدیر مالی استخدام کنید و یا حتی در جست‌جوی شغل موردعلاقه خودتان هستید؛ این مقاله برای شماست.

ﺳﻪشنبه, 01 آبان,1397
فریلنسرها بخوانند! دنیای کسب و کارهای مستقل و بحران های اقتصادی

فریلنسرها بخوانند! دنیای کسب و کارهای مستقل و بحران های اقتصادی

بسپار/ ایران پلیمر برای کسانی که کار مستقل انجام می‌دهند، بحران اقتصادی مثل یک زمستانطاقت‌فرساست. آیا شما به‌عنوان یک کارمند مستقل، یا به اصطلاح «فریلنسر» (freelancer) می‌توانید از بحران جان سالم به در برید؟ اگر درآمدتان به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد چه می‌کنید؟ کار من، ارائه مشاوره به فریلنسرهاست. برای آنکه از بحران با موفقیت عبور کنید، اول باید با پیامدهایش آشنا شوید. شما کبک نیستید. سرتان را از زیر این برف عمیق بیرون بیاورید.

دوشنبه, 30 مهر,1397
چه طور با افسردگی پاییزی کنار بیاییم؟

چه طور با افسردگی پاییزی کنار بیاییم؟

بسپار/ ایران پلیمر «من هیچ وقت زیبایی پاییر را نفهمیدم. مگر تاریک تر شدن هوا و زرد شدن و ریختن برگ های زیبای سبز هم قشنگی دارد که این همه درباره اش داستان می بافند؟! برای من پاییز، فصل غم و غصه است. فصل خداحافظی با آفتابی که تا دیروقت در آسمان می ماند و با نور زیبایش گرمم می کرد.

پاییز اما گرفته ام می کند؛ با رنگین شدن درخت ها، من انگار بی رنگ می شوم؛ دوست دارم بخزم در گوشه ای و پاهایم را در آغوش بگیرم و برای خورشید و نور دلنوازش دلتنگی کنم. دوست دارم بغض کنم و بی خود و بی جهت برای رفتن تابستان دوست داشتنی ناراحتی کنم. من که هیچ وقت نفهمیدم چه طور می شود پاییز را دوست داشت؟»

شنبه, 28 مهر,1397
کلمات کلیدی:
چالش‌ها و موانع یادگیری در عصر جدید

چالش‌ها و موانع یادگیری در عصر جدید

بسپار/ ایران پلیمر از ابتدای قرن حاضر شاهد انتقالی پرشتاب در زمینه‌ دانش هستیم، انتقالی که در آن دانش‌ورزان (Knowledge workers) در سازمان‌دهی کارشان بسیار مصمم‌تر هستند. حالا دیگر بیشتر سازمان‌ها ترکیبی از کار صنعتی و کار بر پایه دانش هستند در حالی که جنبه دانش آنها دارد بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.

چهارشنبه, 25 مهر,1397
کلمات کلیدی:
مدیران شجاع در دوران رکود چه تصمیماتی می گیرند؟

مدیران شجاع در دوران رکود چه تصمیماتی می گیرند؟

بسپار/ ایران پلیمر مدیران و رهبران کسب‌و‌کارها در مواجهه با مصایب و مشکلات حاد تجاری به‌خصوص در زمان بروز رکود تورمی بیش از پیش به تصمیم‌گیری‌های منطقی دور از احساسات رایج در سطح جامعه نیازمندند تا بتوانند با چالش‌های متعدد و شک و تردیدهای عدیده پیش رو به خوبی کنار بیایند.

یکشنبه, 22 مهر,1397
۳ استراتژی‌ مدیریت زمان/ چگونه دو برابر مدیران دیگر زمان داشته باشیم؟

۳ استراتژی‌ مدیریت زمان/ چگونه دو برابر مدیران دیگر زمان داشته باشیم؟

بسپار/ ایران پلیمر زمانی که شما رهبر یک کسب‌وکار باشید، زمان برای شما تبدیل به یکی از ارزشمندترین منابع‌تان خواهد شد. گروه‌های مختلف ذی‌نفعان چشم به تصمیمات شما و شیوه راهبری شرکت در بازه‌های زمانی مشخص دارند. اگر نتوانید زمان و انرژی خود را به شیوه‌هایی هوشیارانه مدیریت کنید، به زودی برنامه کاری شما پر از تماس‌های تلفنی و قرار ملاقات‌های بی‌پایان خواهد شد، روزهایتان هم پر از آشوب و هرج‌مرج خواهد بود. در ۴۵ سالی که در سطوح بالای بسیاری از شرکت‌های موفق بازار به فعالیت مشغول بوده‌ام، راه‌هایی برای مدیریت بهتر زمان خود آموخته‌ام تا بتوانم برای افراد بیشتری، مفید باشم. تمایل دارم که این آموخته‌هایم را با شما به اشتراک بگذارم.

چهارشنبه, 18 مهر,1397
12345678910انتها
دی ان ان