آرشیو دیدگاه

آرشیو دیدگاه ها

هیچ چیز به اندازه "داده های سالم" برای سازمان شما مهم نیست

هیچ چیز به اندازه "داده های سالم" برای سازمان شما مهم نیست

بسپار/ ایران پلیمر انقلاب‌ها هیچ‌گاه به عقب برنمی‌گردند. همچنین هیچ‌وقت با یک سرعت ثابت پیش نمی‌روند. تحول عمیقی که در تجزیه و تحلیل داده ایجاد شده را در نظر بگیرید. تاکنون، مشخص شده که انقلاب داده کسب‌وکارها و صنایع را به شکلی عمیق و غیرقابل تغییری متحول می‌کند.

ﺳﻪشنبه, 03 مهر,1397
کلمات کلیدی: تکنولوژیمدیریتهنر
چگونه در بازاریابی نمایشگاهی موفق باشیم؟

چگونه در بازاریابی نمایشگاهی موفق باشیم؟

حتماً تاکنون در نمایشگاه های تخصصی تجاری حضور یافته اید. اولین موضوعی که نظر شما را جلب می نماید خلوتی راهروهای نمایشگاه است. اولین چیزهایی که به نظر می رسد، غرفه هایی است که بسیار کمرنگ و غرفه هایی بسیار زیباست که با نظمی خاص کنار هم قرار گرفته اند.در این مطلب به بررسی چرا و چگونگی حضور در نمایشگاه ها به هدف کسب موفقیت در بازاریابی می‌پردازیم.

دوشنبه, 02 مهر,1397
کلمات کلیدی: بازاریابینمایشگاه
تاکتیک‌های قیمت‌گذاری و برندینگ در بحران

تاکتیک‌های قیمت‌گذاری و برندینگ در بحران

بسپار/ ایران پلیمر اثرات بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان احساس می‌شود. بسیاری از مردم، همچنان تحت تاثیر ناملایمات اقتصادی هستند: بدهی‌های دانشجویی رو به افزایش است، نرخ بیکاری در برخی نقاط، هنوز هم بالاست و به دلیل وجود شاخص‌های نگران‌کننده، ترس از یک بحران دیگر در ذهن مردم وجود دارد. اما برخی کسب‌وکارها با موفقیت از بحران عبور کرده‌اند و طبق تحقیقات ما، علت موفقیت آنها، تمرکز بر حوزه برندینگ و قیمت‌گذاری بوده است. سوال اینجاست که چطور موفق شده‌اند؟ چه چیزی میان این کسب‌وکارها و رقیبانشان تمایز ایجاد کرده است؟

شنبه, 31 شهریور,1397
کلمات کلیدی:
شناخت ۷ ذهنیت در مذاکرات بین‌المللی

شناخت ۷ ذهنیت در مذاکرات بین‌المللی

بسپار/ ایران پلیمر وقتی صحبت از مذاکره کردن به میان می‌آید، برخی افراد می‌خواهند فقط به هر قیمتی برنده باشند. برخی دیگر بیشتر علاقه‌مندند با هم کار کنند تا به توافقی برسند که همه را راضی می‌کند. برای اینکه به بهترین دستاورد ممکن برسید، باید بدانید با چه کسی قرار است روبه‌رو شوید و چه چیزی به او انگیزه می‌دهد. اما چگونه؟ مارک جاکوبز، نویسنده و از شرکای ارشد موسسه Hofstede، دیدگاه‌های خود را در مورد هفت نوع مذاکره مختلف و نحوه مدیریت کردن هر کدام به اشتراک گذاشته که در ادامه می‌خوانیم.

دوشنبه, 26 شهریور,1397
همه‌چیز فروشی: جف بزوس و عصر آمازون/ ایده شکل‌گیری آمازون از کجا شروع شد؟

همه‌چیز فروشی: جف بزوس و عصر آمازون/ ایده شکل‌گیری آمازون از کجا شروع شد؟

بسپار/ ایران پلیمر پیشینه آمازون، همان‌طور که بیشتر مردم آن را می‌دانند، یکی از منحصربه‌فردترین داستان‌های عصر اینترنت است. این شرکت کارش را به آرامی به‌عنوان یک فروشنده کتاب آنلاین آغاز کرد و سپس در اواخر دهه ۱۹۹۰ بر موج اصلی حباب دات‌کام سوار شد تا به فروش موسیقی، فیلم و اسباب‌بازی گسترش یافت. امروزه آمازون در نرم‌افزار، جواهرآلات، پوشاک، کالاهای ورزشی و بخش‌های مختلف اتومبیل فعالیت دارد. وقتی آمازون خودش را به‌عنوان خرده‌فروش برتر اینترنت و یک پلت‌فرم پیشرو تثبیت کرد، آن زمان بود که تصمیم گرفت خودش را دوباره به‌عنوان یک شرکت تکنولوژی متنوع و چندبعدی بازتعریف کند.

یکشنبه, 25 شهریور,1397
چگونه به شیوه موثر ریسک تغییر در سازمان را مدیریت کنیم؟

چگونه به شیوه موثر ریسک تغییر در سازمان را مدیریت کنیم؟

بسپار/ ایران پلیمر تغییرات ابتکاری در سازمان‌ها ذاتا با ریسک همراه هستند. اما اغلب خطرات و ریسک بالقوه موجود، در ابتدای کار نادیده گرفته می‌شوند. اگر خواهان موفقیت هستیم، باید ریسک را بپذیریم. در اصل تغییر مبتکرانه، خود زاییده تجزیه و تحلیل ریسک است و هنگامی رخ می‌دهد که خطر دست روی دست گذاشتن و انجام ندادن کار، بالاتر از ریسک شروع یک تغییر یا یک ابتکار تجربی باشد.

جمعه, 23 شهریور,1397
مجموعه کتاب‌هایی که هر مدیری باید بخواند: سرمایه‌داری بدون سرمایه!

مجموعه کتاب‌هایی که هر مدیری باید بخواند: سرمایه‌داری بدون سرمایه!

بسپار/ ایران پلیمر مدتی است که فصل مشترک همه سخنرانی‌هایم، تغییر بنیادین ماهیت اقتصاد و تشریح پیامدهای آن بوده است. در طول چهار دهه گذشته، ماهیت اقتصاد و صنعت به کلی دگرگون شده و ما در ایران به دلایل مختلف از این قافله جامانده‌ایم. این تحول، تمرکز بر دارایی‌های فکری و ارزش‌آفرینی از این دارایی‌ها در کسب‌وکار است. در بسیاری از شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی ایران، همچنان نگاه فیزیکی به دارایی به شدت غلبه دارد. سیاست‌های صنعتی و اقتصادی ایران هم با این واقعیت‌های جدید اقتصادی فاصله زیادی دارند.

ﺳﻪشنبه, 20 شهریور,1397
تمرکز بر حفظ مشتری به کمک مدل‌های حق اشتراک/ چرا به ارتباط نزدیک با مشتری نیاز دارید؟

تمرکز بر حفظ مشتری به کمک مدل‌های حق اشتراک/ چرا به ارتباط نزدیک با مشتری نیاز دارید؟

بسپار/ ایران پلیمر مدل‌های حق اشتراک (subscription) می‌توانند یک جریان درآمد ثابت را برای شرکت‌هایی که چرخه‌ زندگی مشتری را درک می‌کنند، ایجاد کنند. انقلاب فروش در حال روی دادن است و آن را می‌توان در یک واژه خلاصه کرد: حق اشتراکات. در مواجهه با رقابت شدید و هزینه‌های کم تعویض مشتری، شرکت‌ها به دنبال پیش‌بینی درآمد بر اساس حق اشتراکات مبتنی بر ارائه خدمات خود هستند و برای پاسخ به مشتریان خود، آنها را دسته‌بندی می‌کنند. در آوریل ۲۰۱۸، اکونومیست گزارش داد که خانوارهای ایالات متحده‌ آمریکا بیش از ۲۰۰ میلیون حق اشتراک برای انواع جریان‌ها و خدمات مبتنی بر اینترنت دارند. پیشتر در همان ماه، آمازون اعلام کرد بیش از ۱۰۰ میلیون حق اشتراک در سراسر جهان داشته است.

شنبه, 17 شهریور,1397
شکست خورده‌های موفق، از چارلی‌چاپلین تا بیل‌گیتس

شکست خورده‌های موفق، از چارلی‌چاپلین تا بیل‌گیتس

بسپار/ ایران پلیمر شرط می بندم بسیاری از موفقیت ها و پیشرفت های زندگی تان وقتی تحقق پیدا کرده که از ته دل عصبانی شدید و به جای انتقام تصمیم گرفته اید قوی تر شوید. صحبت از حسی می کنم که بعد از یک تلخ کامی یا شکست سراغتان می آید، حسی که شما را ترغیب می کند تا به قدری موفق شوید که دیگر حس بازندگی نداشته باشید، حسی که مثلا بعد از شکسته شدن دلتان شما را مصمم می کند تا در کنکور رتبه دورقمی بیاورید یا حسابی لاغر کنید، حسی که ناشی از خشم است، اما آثار مثبتی دارد..

شنبه, 17 شهریور,1397
استراتژی‌های قیمت‌گذاری/ قیمت‌گذاری به شیوه خوب/بهتر و بهترین

استراتژی‌های قیمت‌گذاری/ قیمت‌گذاری به شیوه خوب/بهتر و بهترین

بسپار/ ایران پلیمر دهه‌ها بود که صنعت بیمه خودرو براساس یک فرض ساده فعالیت می‌کرد: مشتریان نسبت به قیمت حساسند و ارزان‌قیمت‌ترین طرح بیمه در دسترس را خریداری خواهند کرد. اما در سال‌های نخست قرن جدید، شرکت آل‌استیت آمریکا، پژوهشی انجام داد که منجر به تجدیدنظر در این فرضیه شد. قیمت همان‌طور که تجربه نشان می‌دهد، اهمیت دارد، اما مسائل دیگری هم وجود دارد: بسیاری از راننده‌ها نگرانند که در صورت تصادف کردن، تخفیف بیمه آنها از بین برود.

چهارشنبه, 14 شهریور,1397
کارآفرینان موفق نباید این چیزها را تحمل کنند!

کارآفرینان موفق نباید این چیزها را تحمل کنند!

بسپار/ ایران پلیمر  افراد موفق کارهایشان را به‌طور متفاوتی انجام می‌دهند. اگر داستان افراد موفق در کسب‌و‌کار را مطالعه‌ کنید، یکسری ویژگی‌های مشترک را درخواهید یافت. این ویژگی‌ها با خلق عادات مثبت، آنها را در مسیری رو به موفقیت قرار می‌دهند. افراد موفق جرات رویاپردازی دارند. آنها جرات این را دارند که فراتر از نقطه آسایش (comfort zone) خود فعالیت کنند. اما آیا در مورد نکاتی که افراد موفق نباید انجام دهند فکر کرده‌اید؟ این فهرست به همان اندازه مهم است. رفتارهای زیان‌آور می‌توانند همه این ویژگی‌های مثبت را خنثی کنند و آنها را به ویژگی‌های منفی تبدیل کنند.

دوشنبه, 12 شهریور,1397
چگونه یک مدیر چابک باشیم؟

چگونه یک مدیر چابک باشیم؟

بسپار/ ایران پلیمر در پیمایش مکنزی از ۲۵۰۰ نفر از شرکت‌هایی با اندازه‌ها، تخصص‌های کارکردی، صنایع، مناطق و جایگاه‌های سازمانی مختلف، ۳۷‌درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند سازمان‌هایشان در حال اجرای «تحول چابک» در سطح شرکت هستند و ۴‌درصد نیز اعلام کردند که شرکت‌هایشان چنین تحولی را به‌طور کامل اجرا کرده است. این امر سوالی رمزآلود برای کارکنان شرکت‌های سنتی و سلسله‌ مراتبی ایجاد می‌کند: در سازمان‌های چابک، چه کسانی مدیریت می‌کنند؟ و دقیقا چه کار می‌کنند؟

ﺳﻪشنبه, 06 شهریور,1397
12345678910انتها
دی ان ان