آرشیو اخبار

WACKER بایندر جدیدی بر پایه سیلان برای پوشش کف معرفی کرد

WACKER بایندر جدیدی بر پایه سیلان برای پوشش کف معرفی کرد

ﺳﻪشنبه, 03 اردیبهشت,1398

رتبه بندی این مطلب:
5/0

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر WACKER در نمایشگاه European Coatings Show 2019 یک بایندر جدید بر پایه سیلان معرفی کرد. این بایندر جدید با نام تجاری SILRES BS 6921 به بازار عرضه می شود. 

این محصول بطور ویژه برای اختلاط با SILRES BS 6920 توسعه داده شده است که خودش یک بایندر برای تولید پوشش های کف ضد گرد و غبار می باشد. اضافه کردن SILRES BS 6921 منجر به تولید محصولات با انعطاف پذیری بیشتر می شود. این پوشش ها برای آماده سازی کف های اپوکسی یا پلی اورتان که نیاز به ترمیم دارند مناسب است. SILRES BS 6921 همانند SILRES BS 6920 ( که اولین بار در  ECS 2017 معرفی شد) بر پایه فناوری آلفا سیلان می باشد. اما محصول جدید نرم تر از SILRES BS 6920 می باشد. این پلی اتر های دارای گروه انتهایی آلفا سیلان دارای ویسکوزیته پایینی می باشند و در تماس با رطوبت هوا به سرعت سخت شده و یک پوشش نرم و منعطف با قابلیت حفاظت در برابر چرک و لکه ها ایجاد می کنند.

هدف اصلی این بایندر جدید منعطف کردن SILRES BS 6920 می باشد. SILRES BS 6920 در حال حاضر برای پوشش های کف ترنسپرنت سخت با مقاومت سایشی بالا استفاده می شود اما برای استفاده بر روی زیرآیند های منعطف ، بسیار شکننده می باشد. سختی بالا احتمال ترک خوردن در اثر تنش های مکانیکی و تغییرات دمایی را بالا می برد. با استفاده از SILRES BS 6921 می توان پوشش های منعطف تری تولید کرد که در برابر انبساط حرارتی و تغییر شکل مکانیکی مقاوم تر می باشند. آزمایش ها نشان داده است که افزودن 20 تا 30 درصد از SILRES BS 6921 برای ایجاد خواص مورد نظر کفایت می کند.

چسبندگی بالا آن را برای ترمیم کف های اپوکسی یا پلی اورتان صدمه دیده مناسب می سازد. SILRES BS 6921 یک مایع شفاف کریستالی می باشد که پس از سخت شدن بصورت شفاف باقی می ماند. به دلیل دارا بودن پایدار کننده های نوری زرد شدگی در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر منابع نوری اتفاق نمی افتد. این ترکیب بایندر ها برای تولید محصولات تک جزئی که بوسیله غلتک یا اسپری قابل اعمال می باشند استفاده می شوند. این پوشش عموما در دولایه نازک اعمال می شود. میزان مصرف آن 100 گرم در مترمربع می باشد. لایه اول کف را استحکام می بخشد. لایه دوم سطح همگنی ایجاد می کند که مقاومت خراشی، مقاومت شستشویی و مقاومت در برابر لکه ها را افزایش می دهد. پوشش های بر پایه این دو بایندر در پارکینگ های طبقاتی، تعمیرگاه خودرو، ایستگاه قطار، نمایشگاهها و موزه ها استفاده می شوند. چرک و گرد و غبار و مایعات ریخته شده بر روی سطح به آسانی از سطح پاک می شوند.

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان