آرشیو اخبار

10 برند برتر تولیدکننده ی مواد شیمیایی دنیا در سال 2019  کدام ها هستند؟

10 برند برتر تولیدکننده ی مواد شیمیایی دنیا در سال 2019 کدام ها هستند؟

شنبه, 24 فروردین,1398

رتبه بندی این مطلب:
4/5

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر  Brand Finance که یک واحد ارزش گذاری مستقل بر کسب و کارهای گوناگون است، اخیرا گزارش سالانه ی خود را در مورد قوی ترین و با ارزش ترین نام های تجاری (Brands) تولیدکننده‌ی مواد شیمیایی منتشر کرده است.

این واحد ارزش گذاری با ارزش ترین نام های تجاری را به ترتیب شرکت های BASF، DowDupont، SABIC، LG Chem، DuPont، Lyondellbasell، Air Liquide، Mitsubishi chemicals، Praxair و Asahi Kasei عنوان کرده است. در بین تمامی این شرکت های شرکت LG Chem نیز دارای بالاترین سرعت رشد معرفی شده است.

شرکت BASF سال هاست که به عنوان شرکتی بسیار قوی عمل کرده است. اگرچه، با ادغام شدن دو شرکت بزرگ Dow و Dupont در قالب یک شرکت قدرتمند با نام DowDuPont رقابت کمی برای این شرکت سخت تر شده است. این دو شرکت در سال 2017 با یکدیگر ادغام شدند.

به طور کلی برای به روز بودن تولیدات و کامل کردن اعتبار یک نام تجاری، تغییرات و بهبود خطوط تولیدی از اهمیت ویژه ای نسبت به قبل برخوردار است. تحقیق و توسعه ی پیوسته نیز یکی از مهم ترین دلایل رشد شرکت ها عنوان شده است.

ارزش نام تجاری BASF آلمانی با رشدی 10/8 درصدی به 8/3 میلیارد دلار رسیده است. از دلایل رشد این شرکت، تمرکز بر تولیدات سبز، تلاش برای گسترش بازار در آسیا به خصوص چین عنوان شده است.

شرکت پتروشیمی عربستان سعودی، SABIC نیز که در بین 10 شرکت برتر دنیا قرار گرفته است، با رشدی 6/5 درصدی به ارزش نام تجاری 4 میلیارد دلار رسیده است. با وجود رشد اقتصادی نه چندان خوب در عربستان سعودی، دلیل اصلی رشد این شرکت گسترش بازار در چین شناخته شده است. این شرکت در تلاش است حضور خود را در آفریقا نیز قوت بخشد.

شرکت کره ای LG Chem که گفته می شود بیشترین سرعت رشد را در فهرست 10 شرکت برتر داراست، با گسترش بازار خود در آسیا و به خصوص چین بسیار موفق عمل کرده است. این شرکت با رشدی 38 درصدی به ارزشی معادل با 3/3 میلیارد دلار رسیده است.

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان