آرشیو اخبار

پنجمین مجتمع تولید پلی پروپیلن در امارات متحده عربی ساخته می شود

پنجمین مجتمع تولید پلی پروپیلن در امارات متحده عربی ساخته می شود

ﺳﻪشنبه, 20 شهریور,1397

رتبه بندی این مطلب:
5/0

بسپار/ ایران پلیمر شرکت بروج پنجمین مجتمع تولید پلی پروپیلن خود را با همکاری شرکت تکنی مونت ایتالیا در دبی می سازد.

 شرکت پلیمر ابوظبی، موسوم به بروج، به تازگی یک قرارداد EPC (تدارکات مهندسی و ساخت وساز) را برای ساخت پنجمین مجتمع تولید پلی پروپیلن خود (PP5) در منطقه الرویس ابوظبی، با گروه مایره تکنی مونت ایتالیا امضاء کرد.

این تولیدکننده پلی الفین مستقر در دبی در تاریخ ششم سپتامبر همچنین عنوان کرد: واحد جدید ظرفیت تولید پلی پروپیلن شرکت را تا سقف 25 درصد افزایش می دهد و آن را به رقم 2 میلیون و 240 هزار تن در سال می رساند.

شرکت بروج یک طرح مشترک 50:50 (JV) میان شرکت بوریالیس اتریش و شرکت ملی نفت ابوظبی موسوم به ادنوک (ADNOC) است و یکی از ارائه کنندگان پیشگام فناوری ها و فرآیندهای تولید حوزه محصولات پلاستیکی به شمار می رود.

واحد جدید همچنین از ظرفیت اسمی 480هزار تن در سال برخوردار است و با مجتمع فعلی بروج 3 در منطقه الرویس ادغام می شود. زمان راه اندازی مطابق جدول زمانبندی، سه ماهه سوم سال 2012 میلادی اعلام شده است.

تاسیسات یادشده بخشی از راهبرد شرکت ادنوک برای توسعه فعالیت های خود در حوزه پایین دستی به شمار می رود که با هدف توسعه فعالیت های پالایشی و پتروشیمی این شرکت صورت می پذیرد.

با رسیدن این مجتمع به بهره برداری، فناوری اختصاصی Borstar شرکت بوریالیس در آن به کار گرفته می شود که می تواند ظرفیت تولید پلیمر شرکت بروج را با افزایش 11 درصدی به مرز پنج میلیون تن در سال برساند.

 

منبع:نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان