آرشیو اخبار

پلی‌اتیلن جدید برای کاربردهای بسته‌بندی

پلی‌اتیلن جدید برای کاربردهای بسته‌بندی

شنبه, 18 خرداد,1398

رتبه بندی این مطلب:
5/0

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر شرکت ExxonMobil در نمایشگاه CHINAPLAS 2019 پلی‌اتیلن جدید خود را برای کاربردهای بسته‌بندی با انعطاف بالا معرفی کرد. معاونت شیمیایی شرکت ExxonMobile، آقای David Hergenrether می‌گوید: پیشرفت فناوری پلی‌اتیلن بخش مهمی از تعهد ما در کمک به مشتریان برای رشد کسب‌وکارهایشان است. با همکاری با مشتریانمان می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم بسته‌بندی‌های متمایزی بسازند که عملکرد و فرآوری بهبودیافته دارند و در عین حال به آن‌ها کمک می‌کند به اهداف توسعه پایدار خود دست یابند. 
پلی‌اتیلن جدید تحت عنوان Exceed™2012MA خواص آب‌بندی و عملکرد بسیار عالی در رانشگری (اکستروژن) برای فیلم‌های منعطف با یکپارچگی بالا دارد. این ماده می‌تواند سبب کاهش انرژی مصرفی، هزینه هر واحد بسته‌بندی کمتر، مواد بسته‌بندی کمتر و ضایعات غذایی کمتر شود. 
موارد کاربرد فیلم‌هایی که با استفاده از ماده Exceed2012MA ساخته شدند در نمایشگاه CHINAPLAS 2019 به صورت زیر ارائه شدند:
•  بسته‌بندی لایه‌ای در همکاری با شرکت ماشین‌آلات Xinle Huabao ویژه فرآوری پلاستیک‌ها؛
•  بسته‌بندی قالب‌ریزی کششی در همکاری با شرکت ماشین‌آلات Xinle Huabao ویژه فرآوری پلاستیک‌ها؛
•  بسته‌بندی نفوذناپذیر در همکاری با شرکت ماشین‌آلات Jinming؛
•  کیسه‌های بسته‌بندی ایستاده، با لایه کامل پلی‌اتیلن در همکاری با شرکت‌های Hosokawa Alpine و Dalian Totani.
پلی‌اتیلن‌های Exceed™0015XC 
در کاربردهای پوشش سطح با کیفیت بالا که در محصولات لایه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسپار جدید Exceed™0015XC عملکرد بسیار عالی در نفوذناپذیری، گستره بزرگتری از چسبندگی داغ  و فرآوری خوب را ارائه می‌کند. این بسپار جدید همچنین سهولت بیشتری را در رانشگری بر روی لایه‌های دیگر مانند صفحات، کاغذ، ورقه آلومینیومی، فیلم‌های منعطف و پارچه‌های بافته‌شده از پلی‌اتیلن ارائه می‌کند. این بسپار برای جعبه‌های نوشیدنی، لیوان‌های کاغذی، لوله‌های لامی، بسته‌بندی‌های منعطف، پوشش سطح برای کیسه‌های تهیه شده از رافیا ایده‌آل است و همچنین فرصت‌هایی را برای تولید بسته‌بندی با مواد کمتر در عین حفظ کیفیت فراهم کرده است. 
راهکارهایی برای بسته‌بندی لایه‌ای کامل با پلی‌اتیلن
•  شرکت ExxonMobil راهکار جدیدی از بسته‌بندی لایه‌ای کامل مبتنی بر پلی‌اتیلن را ارائه کرده است که شامل Exceed™XP (زمانی که عملکرد ویژه اهمیت دارد)، Exceed™ و Enable™ می‌شود. 
•  این راهکارها به مشتریان کمک می‌کند که بر مسائل بازیافت که عموما در ساختارهای قدیمی لایه‌ای ایجاد می‌شد، غلبه کنند. 
•  ساختار بسته‌بندی‌های لایه‌ای که اغلب ترکیبی از PET، PA، EVOH یا OPP هستند، ممکن است به سبب دشواری جداسازی مواد، چالش‌هایی را در بازیافت ایجاد کنند. 
•  راهکار جدید فیلم لایه‌ای پلی‌اتیلن را می‌توان با فیلم‌های پلی‌اتیلن در برنامه‌های گردآوری فیلم‌های پلاستیکی بازیافت کرد و در عین حال خواص چقرمگی، نوری و سختی مورد نیاز برای بسته‌بندی باکیفیت را ارائه کرد. علاوه بر آن به این ترتیب انتخاب مواد نیز ساده‌تر می‌شود.

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان