آرشیو اخبار

نرخ سود تسهیلات ریالی از محل منابع صندوق توسعه ملی برای صادرکنندگان بدون تغییر باقی ماند

نرخ سود تسهیلات ریالی از محل منابع صندوق توسعه ملی برای صادرکنندگان بدون تغییر باقی ماند

یکشنبه, 08 اردیبهشت,1398

رتبه بندی این مطلب:
5/0

بسپار/ ایران پلیمر در حالی نرخ سود تسهیلات ریالی از محل منابع صندوق توسعه ملی برای صادرکنندگان کالاهای صنعتی و کشاورزی ۱۱ درصد تعیین شده که این نرخ نسبت به گذشته تغییری نکرده است.

در آخرین جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی مصوب شد، نرخ سود تسهیلات ریالی از محل منابع صندوق برای صادرکنندگان کالاهای صنعتی و کشاورزی ۱۱ درصد باشد. این در حالی است که بررسی نظام نامه صندوق در بخش تسهیلات ریالی از این حکایت دارد که در بخش کالاهای صنعتی و کشاورزی تغییری ایجاد نشده است.

بر اساس نظام‌نامه صندوق توسعه ملی پیش از این نیز نرخ سود تسهیلات ریالی از محل منابع صندوق برای صادرکنندگان کالاهای صنعتی و کشاورزی ۱۱ درصد و برای مناطق مشمول، اعمال نرخ ترجیحی چهار درصد کمتر از این نرخ تعیین شده بود.

در مورد سایر بخش‌ها نیز در حال حاضر نرخ سود تسهیلات ریالی برای اعطای وام به بخش‌های آب و کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ۱۴ درصد، بخش صنعت و معدن ۱۶ درصد و برای مناطق محروم چهار درصد تخفیف از این نرخ‌ها تعیین شده است.

تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی از محل تبدیل منابع ارزی آن و ایجاد قرارداد عاملیت با بانک‌ها پرداخت می‌شود. فعالیت‌های قابل قبول برای پرداخت تسهیلات ریالی در حدود سه بخش کلی صنعت و معدن، گردشگری و همچنین آب و کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی تقسیم بندی می‌شود.

طبق آخرین گزارش از وضعیت پرداخت تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی از تأسیس آن در ابتدای دهه ۱۳۹۰ تا پایان آذرماه سال گذشته، حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان از ذخایر ارزی به ریال تبدیل شده و از کانال سپرده‌گذاری در بانک‌ها برای استفاده در بخش‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

 

مهر

 

 

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان