آرشیو اخبار

نخستین همایش بین المللی صنعت چاپ و بسته بندی همزمان با نمایشگاه برگزار می شود

نخستین همایش بین المللی صنعت چاپ و بسته بندی همزمان با نمایشگاه برگزار می شود

ﺳﻪشنبه, 13 آذر,1397

رتبه بندی این مطلب:
5/0

بسپار/ ایران پلیمر بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌‌آلات وابسته که یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای نمایشگاهی حوزه صنعت چاپ و بسته بندی در خاورمیانه به شمار می رود، ۲۲ تا ۲۵ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی، در این نمایشگاه بیش از ۴۴۵ شرکت‌کننده داخلی و خارجی از ایران و ۱۲ کشور خارجی حضور دارند. احمد ابوالحسنی، رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این مطلب گفت: در این نمایشگاه ۴۰۰ شرکت داخلی از ایران و ۴۵ شرکت خارجی از کشورهای ایتالیا، سوئد، آلمان، فرانسه، چین، ترکیه و کره‌جنوبی حضور و مشارکت دارند و نوین‌ترین تولیدات و خدمات خودشان را ارائه می‌کنند.

وی افزود: در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه چاپ، یک همایش علمی و چهار کارگاه تخصصی در زمینه‌های مختلفصنعت چاپ و بسته‌بندی و نقش و جایگاه مهم آن در توسعه صنعتی و صادراتی کشور برگزار می‌شود. ابوالحسنی ادامه داد: در طول چهار روز برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، چهار هیات تجاری و بازرگانی از کشورهای افغانستان، عراق، چین، کره‌جنوبی و تایوان از نمایشگاه بازدید می‌کنند و با شرکت‌های ایرانی وارد مذاکرات تجاری و اقتصادی می‌شوند. 
رئیس ستاد برگزاری بیست و پنجمین نمايشگاه بين‌المللی چاپ و بسته‌بندی گفت: ۳۰درصد از فضای نمایشگاه امسال در اختیار بخش ماشین‌آلات چاپ، ۴۰ درصد در اختیار ماشین آلات بسته‌بندی و ۳۵درصد در اختیار دیگر بخش های مرتبط قرار دارد.

در این نشست که با حضور روسای اتحادیه لیتوگراف چاپ و صحاف برگزار شد در مورد کاهش بخش ارزی نمایشگاه نسبت به دوره گذشته بحث و گفتگو شد. علینقی رییس اتحادیه چاپخانه داران با اشاره به روند اقتصادی حاکم گفت: متاسفانه رکود، نبود امکان مراودات بین المللی در بخش های دیگر به صنعت چاپ نیز رسوخ کرده و امسال با کاهش بخش ارزی در نمایشگاه مواجه هستیم.
احمد ابوالحسنی نیز با اشاره به فعالیت های آموزشی در این دوره گفت: برای اولین بار طی دو روز  سمینار بین المللی چاپ و بسته بندی و صنایع وابسته در نمایشگاه برگزار خواهد شد.
وی افزود: در این سمینار سخنرانانی از کشورهای مختلف و همچنین اساتید داخلی آخرین پیشرفت های این صنعت را به بحث و گفتگو خواهند گذاشت. این سمینار در روزهای شنبه و یکشنبه 24 و 25 آذر در سالن شماره دو نمایشگاه بین المللی برگزار خواهد شد. 
وی افزود: در دو روز ابتدایی نیز چهار کارگاه آموزشی تخصصی برپا خواهد شد.

لینک خبر مربوط به کارگاه ها

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان