آرشیو اخبار

امضا تفاهم نامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با سوجیتز ژاپن

یکشنبه, 18 مهر,1395

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ّبسپار می نویسد، نماینده ارشد شرکت سوجیتز ژاپن از برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت شرکت های ژاپنی در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.
به گزارش نیپنا ماسارو ساتو نماینده ارشد نفت، گاز و انرژی شرکت سوجیتز، در رابطه با اهداف این شرکت برای همکاری با پروژه های صنعت پتروشیمی ایران گفت: ما امیدواریم با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی، یک مجتمع تولیدی در عسلویه احداث کنیم.
ساتو در مورد علت سرمایه گذاری شرکت ژاپنی در ایران،گفت: ما در حال حاضر در بیش از 50 کشور جهان در زمینه تولید محصولات پتروشیمی و انرژی سرمایه گذاری کرده ایم. ایران با توجه به منابع گسترده طبیعی و دانش و توان تخصصی، سرمایه گذاری و دستیابی به اهداف شرکت را تسهیل می کند. 
نماینده ارشد شرکت سوجیتز در مورد میزان سرمایه گذاری این شرکت در ایران گفت: در حال حاضر نمی توانم میزان دقیقی از سرمایه گذاری شرکت سوجیتز اعلام کنم اما بعد از انجام تحقیقات کارشناسی در پروژه های پتروشیمی ایران و امکان سنجی پروژه های آینده در مدت تعیین شده 6 ماه می توانیم در مورد میزان سرمایه گذاری در ایران اظهارنظر کنیم.
وی در ادامه افزود: شرکتهای خارجی زیادی برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران ابراز علاقمندی کرده اند و امیدواریم بعد از امضای این تفاهم نامه همکاری بین صنعت پتروشیمی ایران و ژاپن توسعه یابد و در پروژه های پتروشیمی ایران حضور پر رنگی داشته باشیم. ایران از دانش بالایی در صنعت برخوردار است و ما می توانیم از این دانش، توان و منابع طبیعی برای گسترش همکاری ها استفاده کنیم و به آینده این تفاهم نامه بسیار امیدوار و خوشبین هستیم.
گفتنی است، روز گذشته طی مراسمی با حضور مهندس شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تفاهم نامه ای در قالب مطالعات فنی – اقتصادی با شرکت سوجیتز ژاپن به امضا طرفین رسید.


شرکت سوجیتز (Sojitz Company) یک موسسه بازرگانی در توکیو ژاپن است که در صنایع مختلفی از جمله ساخت و ساز، جنگلداری، مواد پلاستیکی و شیمیایی، مواد معدنی، محصولات نفتی، منسوجات و تجارت بین‌الملل فعالیت دارد. این شرکت همچنین با شرکت‌های خارجی فعال در ژاپن همکاری می‌کند.

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان