IranPolymer.com
 
 مقاله

اخبار داخلی

مجموعه پلیمریس از این پس توسط مجله بسپار منتشر می شود
طی توافق به عمل آمده میان مجله بسپار و مجموعه پلیمریس، بسپار با خرید امتیاز این مجموعه، از این پس انتشار آن را به عهده خواهد گرفت.
مجموعه پلیمریس تا کنون در دو نسخه بانک اطلاعات صنایع پلاستیک لاستیک و کامپوزیت و بانک اطلاعات صنایع رنگ، رزین و چسب توسط سامانه های نوین اطلاع رسانی سانا به صورت سالانه منتشر می شده است.
بدیهی است از این به بعد نیز کتاب های یاد شده در زمان های وعده داده شده به مخاطبان منتشر خواهد شد و هدف های توسعه ای در مورد آن به اجرا در خواهد آمد.

رنگ الوان از دست ریاست جمهوری، تندیس و لوح تقدیر دریافت کرد
به گزارش روابط عمومی شرکت رنگ و رزین الوان، این شرکت تولید کننده انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی، پوشش های کف و ضد حریق موفق به کسب عنوان واحد نمونه صادرات کشوری و دریافت تندیس و لوح تقدیر از دست ریاست جمهوری در روز ملی صادرات در سال 87 گردید.
همچنین انتخاب شرکت الوان به عنوان واحد نمونه کیفی در سطح ملی و دریافت تندیس و لوح تندیس و لوح تقدیر از دست معاون اول ریاست جمهوری اسلامی ایران، افتخار دیگری را برای این شرکت رقم زده است.
بسپار این موفقیت ها را به مدیریت و همکاران شرکت رنگ الوان تبریک می گوید.
رییس هیات مدیره رنگ و رزین الوان معتقد است در شرایطی که قیمت نفت کاهش یافته می یابد، جایگاه صادرات غیر نفتی در اقتصاد کشور ارتقا خواهد یافت.
وی می گوید: با اشاره به شیوه سنتی تولید رنگ، متوسط تولید سالیانه واحد های تولید رنگ در کشور را بین 2 تا 3 هزار تن دانست که تداوم این روند می تواند با تحقق بخشی از راهبرد توسعه صادرات غیر نفتی، ارزآوری چشمگیری را به همراه داشته باشد اما برای رسیدن به این هدف باید متوسط تولید سالیانه را به رقمی حدود 40 هزار تن افزایش داد تا از این طریق شرکت های تولیدی علاوه بر افزایش قدرت رقابت با شرکت های خارجی به جایگاه اصلی این صنعت در بازارهای منطقه و جهانی دست یابند.
عضو انجمن رنگ و رزین با اشاره به آمارهای ضد و نقیض تولید و واردات رنگ می گوید: طبق آمار وزارت صنایع و معادن اکنون 465 واحد تولیدی در حال فعالیت هستند اما متاسفانه اختلاف فاحش ظرفیت بهره برداری واحد های تولیدی اعلام شده از سوی این وزارتخانه نشانگر آن است که عملا بسیاری از واحد های دارای بهره برداری تولید واقعی و اقتصادی نداشته و تنها با دریافت سهمیه مواد پتروشیمی، زمینه نوعی رقابت نا سالم در بازار را فراهم کرده اند.
از چندی پیش نیز که با افزایش تعرفه واردات رنگ روبرو هستیم آمارهای متناقصی از میزان تولید و نیاز بازار داخلی اعلام می شود که به نوعی زمینه نا بسامانی بازار فراهم شده و با افزایش قیمت با نوسان واردات این محصول روبرو شده ایم.


75 درصد مواد اولیه رنگ در داخل تولید می شود
وزیر صنایع و معادن در جمع خبرنگاران به هنگام افتتاح هشتمین نمایشگاه رنگ و رزین ، پوشش های صنعتی و کامپوزیت در مورد میزان تولید رنگ و رزین اظهار داشت: میزان تولید رنگ در سال گذشته به رقم 220 هزار تن و حجم تولید رزین نیز به رقم 170 هزار تن رسید.
محرابیان افزود: در حال حاضر 75 درصد مواد اولیه رنگ در داخل تولید می شود و بقیه وارداتی است اما با توجه به اینکه ایران یکی از تولید کنندگان بزرگ پتروشیمی محسوب می شود انتظار می رود به تدریج با سرمایه گذاری لازم واردات مواد اولیه رنگ قطع شود.
وی ادامه داد: وزارت صنایع و معادن از سرمایه گذاران در بخش های مختلف استقبال می کند و علاقمندان می توانند در سطح کشور به ادارات کل صنایع و معادن در 130 استان کشور مراجعه کنند و آمادگی لازم برای اعطای تسهیلات بانکی، زمین ارزان قیمت و دیگر حمایت های لازم وجود دارد.
محرابیان مصرف سرانه رنگ را در کشور بیش از سه کیلوگرم اعلام کرد و گفت این رقم نسبت یه سرانه کشورهای صنعتی فاصله دارد.

پیشنهاد تولیدکنندگان صنایع نساجی برکاهش 10 تا 20 درصدی تعرفه رنگ
به گزارش خبرگزاری مهر، دولت با هدف کاهش هزینه های تولید و رونق بیشتر صنایع نساجی با کاهش سود بازرگانی انواع رنگ های کاربردی در این صنعت موافقت کرد.
بر اساس مصوبه وزیران عضو کمیسیون ماده یک آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، سود بازرگانی رنگ های اسیدی از 26 درصد به 16 درصد، رنگ های مستقیم از 26 درصد به 16 درصد، رنگ های راکتیو از 26 درصد به 6 درصد و خمیر پیگمنت چاپ پارچه از 26 درصد به 11 درصد کاهش یافت.
این مصوبه دولت به دنبال درخواست تولیدکنندگان صنایع نساجی و با هدف کاهش هزینه های تولید این صنعت صورت گرفته است.

فضای کسب و کار در ایران رقابتی نیست!
وزیر بازرگانی گفت: به علت حمایت تعرفه ای، برخی علاقمند به کاهش قیمت نیستند اما سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مکلف شده است بر تعدیل قیمت اجناس در بازار داخلی متناسب با کاهش جهانی نظارت کند.
مسعود میرکاظمی گفت: سازمان یاد شده مکلف است ابتدا از طریق مذاکره واردکنندگان را ترغیب به کاهش قیمت کند و در صورت ادامه برخورد قانونی شود.
وی در مورد ادعای برخی از صنایع که گفته اند، مواد اولیه خود را از قبل خریده و ذخیره کرده اند و امکان کاهش قیمت وجود ندارد، گفت: ای کاش هنگام افزایش قیمت های جهانی نیز به این حرف استناد می کردند، این دسته باید بدانند در تجارت هم با کاهش و هم با افزایش قیمت باید حقوق مصرف کنندگان رعایت شود.

مردان به استفاده از لوازم آرایشی رو می آورند
به گزارش خبرگزاری ایسنا، بازار فروش محصولات آرایشی مانند ژل، کرم های ضد چروک، رنگ مو، شفاف کننده ها، تونیک های ترمیم کننده پوست حاکی از آن است که مردان نیز به سمت و سوی مصرف لوازم آرایشی سوق پیدا می کنند و رونق بازار فروش محصولات آرایشی را دو چندان کردند.
از طرفی در کنار استفاده از لوازم آرایشی شاید اختصاصی شدن محصولات معمولی تر مانند شامپو سر و شامپوی بدن با هدف ترغیب مردان به استفاده از محصولات آرایشی، شاهد اقتصادی شدن این بخش نیز بوده ایم. متاسفانه باید گفت محصولات وارداتی عمدتا تاریخ مصرف گذشته و دارای مواد ترکیبی و شیمیایی غیر استاندارد هستند و لوازم آرایشی قاچاق که کیفیت پایینی هم دارند تحت برندهای معتبر مردم را فریب می دهند.
بختیار علم بیگی، رییس انجمن صنایع شوینده و آرایشی در این باره گفت: حدود 80 درصد بازار آرایشی کشور متعلق به محصولات آرایشی قاچاق و وارداتی است و انواع کرم و روژ لب بیشترین میزان فروش را دارند.


صادرات شرکت ملی صنایع پتروشیمی تا پایان دی ماه
آمار صادرات محصولات شركت ملي صنايع پتروشيمي تا تاريخ پايان دي ماه سال جاري به شرح زير از سوی روابط عمومی شرکت بازرگانی پتروشیمی به این شرح اعلام گردید:
ميزان كل صادرات پايان دي ماه سال 1387: 8591 هزار تن
ارزش كل صادرات: 6256 ميليون دلار
بيشترين محصول صادر شده : گاز مايع به ميزان: 1777 هزار تن
آیا می دانید؟
تتو با حنای قرمز یا حنای سیاه؟!
عده ای به تصور اینکه خالکوبی یا تتو با حنا ضرری ندارد مبادرت به خالکوبی می کنند، غافل از اینکه حنا اگر حنای طبیعی و قرمز نباشد و از حنای سیاه در تتو استفاده شود، حوادث دردناکی به بار می آورد.
تتوی یک نقش کوچک بر بازو یا دیگر نقاط بدن که به نظر ساده و موقتی می رسد، گاهی پس از دو روز محل خالکوبی به صورت تاول های حبابی و خارش زا در می آید، زیرا در حنای سیاه ماده شیمیایی خاصی وجود دارد که می تواند موجب حساسیت پوستی شدیدی در محل خالکوبی شود که ابتدا محل تتو شده ورم کرده و خارش شدیدی در محل به وجود می آید و سپس تبدیل به تاول هایی بادکنکی به شکل خورشید یا ستاره یا گل می شود که بسیار ناراحت کننده و عذاب آور است اما در سال های اخیر متاسفانه هنر خالکوبی یا تتو با حنا در بین دختران و زنان جوان بسیار رایج شده و گزارش های بسیاری در مورد بروز این بیماری و معالجه آن ارائه شده است.
شناخت حنای طبیعی که از گیاهان بی ضرر به دست می آید و یا فروخته می شود با حنای سیاه که دارای ماده ای شیمیایی به نام پارافنیلین دی آمین یا PPD است، بسیار مشکل است و حساسیت ناشی از این ماده هر چند بسیار خطرناک نیست اما گاهی می تواند سبب ایجاد تیرگی یا نشانه هایی در پوست شده و برای همیشه باقی بماند.


 
اشتراک اخبار اطلاعات درج آگهی ‪Copyright © 2014 Iran Polymer. All rights reserved.‌