IranPolymer.com
 
 مقاله

زمان رسیدن به هدف را کوتاه کنید!

زمان رسیدن به هدف را کوتاه کنید!
در سال 1969 شرکتی با نام Dassault در فرانسـه نرم افزاری نام CATI را برای نقشه کشی دوبُعدی و ماشینکاری با کمک کامپیوتر پایه گذاری نمود. در سال 1975 این محصول به محیط سه بُعدی گسترش پیدا کرد. در آن زمان با انجام پروژه ساخت مدل تونل باد برای یک شرکت هواپیماسازی، طی فقط 4 هفته، که به طور معمول 6 ماه زمان نیاز داشت، خود را مطرح کرد. با این پروژه تحولی در دنیای طراحی، ساخت و تولید ایجاد شد.
در سال 1981 به طور عمومی نام این نرم افزار به CATIA تبدیل شد و در ژوئن همان سال شرکت I.B.M. نیز این شرکت را به همراه نرم افزار آن، بین نرم افزارهای امریکایی و ژاپنی طی یک بازبینی و بررسی زیاد برای توسعه، گسترش، خدمت رسانی و کسب درآمد در سراسر جهان برگزید.
ویرایش 4 این نرم افزار در سال 1994 به بازار ارایه شد که به علت حجم زیاد برنامه، تنها بر روی Work Station ها قابل اجرا بود که هزینه بالایی داشت. ویرایش 5 آن که تحت ویندوز مي باشد نيز در اواخر دهه 90 وارد بازار شد. ویرایش اخیر به حدی پر قدرت بود که حتی کاربران نگارشهای قبل را متحیّر ساخت. نگارش 5 نه تنها امکانات گستردة 4 را حفظ کرده بود بلکه اصلی ترین مشکلی که کاربران نگارش 4 داشتند، یعنی کاربری سخت آن را نیز برطرف کرده بود.
در سال 1997 این شرکت برای کاربران سطح پایین نرم افزار Solid Works را به بازار عرضه کرد.
هم اکنون در ایران نگارش 4.2.2 که توسط شرکتهای خودروسازی سایپا و ایران خودرو وارد شده، در کنار سایر نرم افزارهایی از قبیلAuto CAD ،Solid Works ، Pro/Engineer ، IDES و ... در زمینه CAD استفاده می شوند. اما هریک از این کاربران که با نرم افزار CATIA V.5 آشنا می شوند مشتاقانه به سمت آن گرایش پیدا می کنند. البته پیش بینی می شود که در آینده نزدیک در همه زمینه های نرم افزاری، CATIA جای خود را پیدا کند.
ویژگیهای اصلی این نرم افزار عبارتند از: نگهداری تاریخچه تهیه مدل، این امر سبب می گردد تا بتوان با حداکثر قدرت به ساخت و مدیریت مدلها پرداخت (می توان مکان عملیات را جابجا و یا آنان را موقتاً بی اثر نمود. به عنوان مثال می توان اثر یک فیلد را خنثی کرد.(
برخورداری از قابلیت پارامتریک و فرمول پذیری: با این خاصیت می توان ابعاد یک مدل را به صورت وابسته به مقادیر دیگر ترسیم نمود و در صورت تغییر در پارامترهای اولیه مدل به هنگام می گردد.
بلادرنگ،(Real Time) مشاهده شدن تغییرات به صورت همزمان. به عنوان مثال تغییر در سایز یک مکعب و یا دوران آن در حالت Shade در هنگام اجرای سایر دستورات.
هوشمندی، سبب می گردد تا با به کارگیری الگوریتمهای پیشرفته کمک شایانی به کاربر شده و با حداقل عملیات به هدف مورد نظر دست یابد.
رابطه بسیار قوی گرافیک، یکی از ایرادهای اصلی اکثر نرم افزارها، نداشتن محیط راحت و قوی گرافیکی است. محیط راحت و کاربرپسند این نرم افزار سبب می گردد تا کاربر به راحتی خواسته های خویش را مهیا سازد.
مهندس وکیلی، فارغ التحصیل رشته مکانیک و از اعضای هیات مدیره شرکت آریا مهر است. شرکتی که در زمینه ارایه آموزشهای نرم افزاری فعالیت دارد. وی با خبرنگار بسپار، از کاربرد و مزایای نرم افزارها در صنعت قالب سازی گفت.

بسپار- چه نرم افزارهای قالب سازی را آموزش می دهید؟
وکیلی: به طور خاص CATIA PRO ENGINEER, SOLID WORK, و همچنین نرم افزار Uni Graphic را که بهترین نرم افزار برای ماشین های پنج محوره شناخته می شود، آموزش می دهیم.
در زمینه مهندسی معکوس به روش ابر نقطه هم، روی دو نرم افزارGEO MAGIC و RAPID FORM کار می کنیم.
برای قالب سازی نرم افزار MOLD FLOW برای قالبهای پلاستیک و AUTO FORM را برای قالبهای کششی تدریس می کنیم که البته این نرم افزار در ایران هم نمایندگی دارد.

بسپار-در طراحی قالب پلاستیک با توجه به نوع قطعه ی پلاستیکی چه مواردی را باید در نظر گرفت و در این راه از چه نرم افزارهایی می توان بهره گرفت؟
وکیلی: در صنعت قالب سازی و گرایش پلاستیک، چهار بخش را باید در نظر داشت. اول مدل سازی است که البته خیلی اصراری به استفاده از نرم افزار خاصی دراین بخش نیست ولی Pro Engineer، CATIA و Uni graphic بهترین نوع آنها به حساب می آیند.
دوم مهندسی معکوس و کابرد بهتر دستگاه Optic است. با توجه به اینکه قطعات پلاستیکی تلورانس ابعادی بازی پس از خروج از قالب دارند (میزان همرفتگی یا Shrinkage در آنها زیاد است)، استفاده از نرم افزار، سرعت و دقت زیادی را در محاسبات ابعادی قطعه فراهم می آورد.
سوم، ماشین کاری قالبهای پلاستیک که متاسفانه در ایران کسانی که ماشین کاری می کنند اطلاعاتی راجع به جنس قطعه، نحوه حرکت ابزار، جنس تیغه و ... ندارند و این موضوع نقطه ضعفی برای این صنعت به حساب می آید.
چهارم، رشد نرم افزارهای تحلیلی قالب پلاستیک که از کار خانه های بزرگ به کارگاه های کوچیک راه پیدا کرده است. شاخص ترین این نرم افزارها Mold Flow است که به قالب ساز کمک می کند عیب قطعه را پیدا کند. مثلا در قطعه ایی مثل سپرخودرو تنها برای سازنده پر شدن قالب مهم نیست بلکه استحکام سپر به لحاظ احتمال تصادف نیز مهم است. در محاسبات این چنینی، نرم افزار بسیار راهگشا است.

بسپار- در فرآیندهای مختلف تزریق و اکستروژن چه نرم افزارهایی کاربرد دارند؟
وکیلی: پر کاربردترین نرم افزار برای طراحی قالب های تزریق پلاستیک، نرم افزار MOLD FLOW است و در فرآیند اکستروژن نرم افزاری به نامD FORM استفاده می شود که فوق العاده قوی است و شاید تنها جایی که به طور رسمی از آن استفاده می کند، تام ایران خودرو است. البته ما در زمینه آموزش نرم افزارها نیاز به پشتیبانی دانشگاهی داریم چرا که برای آموزش نرم افزاری همانند D FORM به 2 تا 3 سال زمان نیاز است.

بسپار- آیا از نرم افزارهایی که اشاره کردید، به طور گسترده در واحدهای قالب سازی استفاده می شود؟
وکیلی: بله، در چهار سال اخیر به خصوص جامعه ی قالب سازان با ارایه آموزش های لازم و جذب دانشجو به تعداد زیاد، کابرد نرم افزارهای به روز را جا انداخته اند. این در حالی است که در جاهای مشابه دیگر نیز به همین نحو کار می کنند. حتی خود من شاهد این بودم که قالب سازی با 60 سال سن متقاضی آموزش نرم افزاری قالب بود ... .

بسپار- نرم افزارها چه مزیتهای را در اختیار قالب سازان قرار می دهند؟
وکیلی: زمان رسیدن شما را به هدف فوق العاده کاهش می دهند.
بررسی مکانیزم قالب را مثلا در محیط CATIA می توان بر اساس عملکرد زمان تحلیل کرد. فرض کنید شما قطعه ایی را تولید می کنید با قالب، کیفیت و ماشین کاری خوب ولی نمی دانید چطور سیستم تزریق را برای آن تنظیم کنید؟ 10 بار سیکل زمانی تزریق را عوض می کنید تا حفره پر شود! البته مطمئنا نمی توان ادعا کرد که نرم افزار به یکباره شما را به این مرحله می رساند، اما سعی و خطا را کم می کند. تمام اینها در صورتی است که آموزش اصولی و درستی دیده باشیم.

بسپار-چه مراکزی برای آموزش نرم افزارهای قالب سازی در حال حاضر وجود دارد؟ آیا فراوان هستند؟
وکیلی: موسسات خیلی زیادی در سطح کشور وجود دارند که به نوعی می تواند جنبه مثبت و منفی داشته باشد. البته جنبه های مثبت آن بیشتر است.
در حال حاضر جامعه ی قالب سازان در این زمینه قدم های بسیار مثبتی برداشته است. در دانشگاهها حداقل سطح 1و2 CATIA را آموزش می دهند. همچنین جهاد دانشگاهی امیرکبیر و تهران نیز از جمله آموزشگاه های خوب به حساب می آیند.

بسپار- آیا با وجود نرم افزارهای شبیه سازی قالب از روی قطعه، نقش نرم افزارها در طراحی کم رنگ نشده است؟
وکیلی:خیر، اینکه هندسه قطعه را در نرم افزار بتوانیم داشته باشیم، تنها گام اول است و اساسا معنی ندارد که قالب را مهندسی معکوس کنیم، عرف بازار هم این نیست. تنها در بعضی از موارد خاص مثلا ایران خودرو دیزل، قالبی آلمانی را که متعلق به 20 سال پیش بود، به دلیل نداشتن نقشه مجبور شدند، OPTIC کنند.

بسپار- علت اینکه تولید کنندگان داخلی گرایش به استفاده از قالب های ساخت خارج دارند، چیست؟
وکیلی: دو نوع سیستم ساخت قالب را باید در نظر داشت. یکی قالبهای پیشرفته که اصلا در ایران قابل ساخت نیست، مثل قالبهای بزرگ خودرو همانند داشبورد و سقف ماشین که در مقایسه با نوع اروپایی خود اساسا در سطح خیلی پایین تری هستند و اگر الان مساله تحریم ها نبود، حتما هنوز هم به طرف خارجی سفارش ساخت آن را می دادند.
بسپار- آیا امکانات سخت افزاری برای ساخت این نوع قالب ها در کشور موجود نیست؟ وکیلی: به طور مثال عرض می کنم، در سال 81 و 82 ایران خودرو با صرف هزینه زیاد پنج دستگاه CNC پنج محوره را خریداری کرد. در عرض این مدت دریغا که حتی توانسته باشند یک کار درست و حسابی با آن انجام دهند! متاسفانه در بخشهای دولتی سوء مدیریت زیاد است یا سرمایه گذاری نمی شود و اگر هم بشود در جای خود و درست نمی شود. مثال دیگری می زنم، در سال 80 با همکاری که ایران خودرو با پژو داشت، تعدای کارآموز به کشور فرانسه اعزام کرد و دقیقا بعد از آن زمان بود که ما یک جهش علمی خیلی خوبی به لحاظ آموخته های مهندسین اعزام شده به فرانسه داشتیم ولی علی رغم تمام هزینه هایی که برای این مهندسین شد، اخیرا شاهد هستیم خیلی از آنها ایران را ترک می کنند و هیچ مدیر و مسوولی هم نیست که دلسوزی کند.
یا مشکل دیگری که داریماین است که اگر من بخواهم یک BASE PLATE را ریخته گری کنم تنها یک نفر را می شناسم که در حد مطلوب می تواند این کار انجام دهد (که البته در مقایسه با کار اروپایی در سطح بسیار پایین تری قراردارد)! متاسفانه تا زمانی که سیستم مدیریت فعلی بدین شکل عمل می کند این مشکلات هم حل نشدنی است.
در ارتباط با سووالی هم که فرمودید علت تمایل مصرف کننده برای خرید از طرف خارجی، علت عمده آن را می توان در هزینه و زمان دید. کشورهایی همانند چین و تایوان دقیقا در ظرف زمانی کوتاه تر و با هزینه کمتر سفارش مشتری را تحویل می دهند.

بسپار- شما به عنوان شخصی که در صنعت کشور فعال هستید، فکر می کنید مشکلات صنعت از کجا ناشی می شود؟
وکیلی: وقتی یک جوان 29 ساله بدون داشتن هیچ تجربه ایی، رییس بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور (شرکت سایپا) می شود، واقعا فکر می کنید چه کار مثبتی برای صنعت کشور می توان انجام داد؟ وقتی در کشوری سازوکارهای مدیریتی به این صورت است، خیلی نباید انتظار تحول داشت. به اعتقاد من بدترین زمان را در صنعت خودروی کشور می گذرانیم ولی شاهد این هستیم که از مدیران این صنعت تعریف و تمجید می شود.
عدم ثبات قیمتها مشکل دیگر ماست. البته مشکلات این چنینی کم نیستند و اگر همه آنها را کنار هم بگذاریم افق روشنی را برای صنعت پیش رو نخواهیم داشت.

بسپار- با تشکر.


 
اشتراک اخبار اطلاعات درج آگهی ‪Copyright © 2014 Iran Polymer. All rights reserved.‌